Pockemaps

Pocketmaps Tišnovsko - jedinečná webová aplikace pro poznávací turistiku Tišnova a okolí

 

Pocketmaps TišnovskoCílem tohoto projektu je vytvoření bohaté obrazové, textové a geografické databáze, na jejíž základě bude možné pomocí chytrého mobilního zařízení (smartphone, tablet) putovat Tišnovskem pěšky, na kole, autem, nebo kombinací těchto způsobů pohybu krajinou. PMT nabízí ale i pohodlné desktopové řešení pro seniory nebo částečně či plně imobilní osoby. 

  • Pocketmaps Tišnovska nejsou mobilní aplikací, kterou je nutné do mobilního zařízení instalovat
  • Pocketmaps Tišnovska je plně webová aplikace, k jejíž používání stačí PC s internetovou konektivitou, nebo chytré mobilní zařízení s datovým připojením, nainstalovaným internetovým prohlížečem (Google, Safari, Edge, Firefox, Opera…) a vestavěným GPS modulem. Toto splňují dnes v podstatě všechny dotykové mobilní telefony nebo tablety. 
  • Pocketmaps Tišnovska je otevřený systém, ve kterém mohou nové projekty vznikat a stávající mohou být kdykoliv plně editovány.
  • Pocketmaps Tišnovska na rozdíl od papírových průvodců a map nestárne a je stále aktuální. 

 

Představení jednotlivých projektů Pocketmaps Tišnovsko 

Pro některé projekty, pokud je to účelné, je k dispozici více mapových podkladů - základní mapa ZABAGED, ortofoto mapa a georeferencované povinné otisky císařského katastru z roku 1826. Ty jsou postupně implementovány v rozsahu bývalého tišnovského okresu. Tyto jednotlivé mapy je možné vzájemně kombinovat, ale především jednoduchým posuvníkem nastavovat jejich průhlednost. Uživatel má tak kromě jiného unikátní příležitost porovnávat dnešní stav krajiny (kupř. městské zástavby) se stavem krajiny téměř před 200 lety. 

Následující vyjmenované projekty jsou dnes hotovy, nebo rozpracovány a je možné už je plně používat. 

  • Filmová místa – tento projekt vychází vstříc zájemcům o návštěvu filmových míst, kde se natáčely filmy a  TV seriály. Tišnov a okolí se stal oblíbenou destinací filmařů, zvláště v posledních letech. Natáčely se zde kupř. Četnické humoresky, TV seriál Labyrint nebo detektivní seriál Hlava medúzy. U jednotlivých míst jsou uvedeny krátké ukázky z daného filmového díla. Videonávod zde