Historie v ulicích města

Miloš Sysel
21.10.2018

Historické fotografie Tišnova v ulicích

Fotobannery v ulicích Tišnova léto 2018Na začátku tohoto projektu bylo postesknutí – proč tak málo lidí chodí na zajímavé výstavy či přednášky o historii Tišnova? 

A pak se zrodil nápad - vydat se z výstavních síní a přednáškových sálů do ulic města.

Za podpory MěKS a města Tišnova a s využitím sbírkového fondu Podhoráckého muzea a soukromých foto archívů náš spolek Continuum vitae naistaloval velkoplošné bannery kolem tišnovských náměstí. Historické fotografie starého Tišnova ukazovaly přímo v plenéru města, jak město dříve vypadalo, jaký se v něm odehrával život, jaké budovy byly kompletně přestavěny a jaké nenávratně zmizely. Lidé se u fotografií zastavovali při cestách z nákupů, návratu ze zaměstnání, na svých procházkách. Bylo radostné vidět diskutující hloučky lidí všech věkových skupin se zapíchnutými prsty do fotobannerů, jak se dohadují ...“ten dům stál tady... ale kdepak, to bylo u kus níž...“  

A mnoho lidí v ten čas do Tišnova zajíždělo jen, aby si mohli tyto fotografie prohlédnout.

Vítězové fotohistorické soutěže na FB TišnovinPůvodní termín – bannery byly instalovány týden před trhovou slavností koncem června a měly vydržet do poloviny srpna - byl několikrát pro neutuchající zájem kolemjdoucích prodloužen. Nakonec vydržely nepoškozeny (sic!) až do začátku října.

Velké pozornosti a účasti doznala i doprovodná foto - historická soutěž na FB Tišnovin, které se zúčastnilo nebo ji jen sledovalo, navzdory prázdninám, překvapivě mnoho lidí všech věkových kategorií.

Pro náš spolek to znamená, že v příštích létech budeme v tomto projektu pokračovat, fotografie obměňovat a rozšiřovat jejich instalace do dalších částí města.

Foto suvenýrA na závěr velká prosba na ty z vás, kteří doma máte nějaké staré fotografie (možná o nich ani nevíte) – pomozte nám rozšířit portfolio historických fotografií, abychom mohli v tomto projektu pokračovat i do budoucna. Zájem máme i o fotografie novější – z 50. až 80. let. A žádné obavy, o své foto vzpomínky nepřijdete – vybrané fotografie si jen ofotíme nebo naskenujeme.

 

 

Kontaktovat mne můžete na tel. 608 100 420 nebo na email:

redakce@tisnoviny.cz.

Miloš Sysel, předseda Continuum vitae.

Foto týdne

Aktuální články

Jak bez práce nakonec přece jen byly koláče
Miloš SyselHistorie| Historie
21.08.2023
Znovuobjevená dekorativní hornina na Tišnovsku
Miloš SyselHistorie| Historie| Příroda
19.08.2023
Který potok je Besénkem? A mohl bych ho vidět...?
Miloš SyselHistorie
21.03.2023