VOKÁLNÍ SOUBOR SKETY

Zahájení akce
Ukončení akce


SKETY - A CAPELLA JAZZ SEXTET

Vokální soubor SketyVokální soubory, které ke své produkci nepotřebují doprovod žádných hudebních nástrojů, patří k nejzajímavějším hudebním tělesům pro každého opravdového muzikantského fanouška. Je totiž vzrušujícím dobrodružstvím sledovat aranžmá jednotlivých vokálních partů, které musí v celku působit tak, jako by se z pódia nejen zpívalo, ale opravdu i hrálo. Na tomto poli se nedávno objevilo nové atraktivní seskupení, které si říká SKETY a jehož koncert doporučujeme všem příznivcům navštívit v sobotu 23.ledna ve velkém sále Městského kulturního střediska.

Skety tvoří tři dámy a tři pánové a všichni vesměs působí na české hudební scéně i v dalších kapelách. Veronika Vítová vystupuje se svým kvartetem nejen v pražských jazzových klubech s projektem Tribute To Bill Evans. Alice Bauer je členkou Originálního pražského synkopického orchestru a spolupracuje také se svým bratrem Varhanem Orchestrovičem v jeho Okamžitém filmovém orchestru. Marta Kloučková zpívá v Magnum Jazz Bigbandu a také ve své vlastní skupině Nano Illusions. Michal Strnad účinkuje ve svých kapelách Slightly Bended a Backbeats, kromě toho vystupoval i v lyrikálu Michala Horáčka Kudykam. Štěpán Janoušek je současně i trombónistou v tak renomovaných souborech, jako je například Jiruchův Bucinatores Big band nebo Mocca Malacco. Klíčovou perzónou je Petr Wajsar, jeden z nejhranějších skladatelů současné vážné hudby, jehož rodiče dlouhá léta působili v doprovodné skupině Petra Nováka a maminka pod dívčím příjmením Mazánková nazpívala hlavní ženský part v Novákově projektu Kráska a zvíře. Petr současně hraje například v autorské kapele Hi-Fi a byl důležitou součástí obřího projektu Ester Kočičkové Mandelbrotovy kostičky. Sedmým členem je manažer Lukáš Prchal, který je navíc schopen v případě absence některého z členů zaskočit i jako zpěvák přímo na pódiu.

V červenci 2014 obdržely Skety Zlatý diplom a prestižní ocenění The Ward Swingle Award v kategorii Jazz na mezinárodní soutěži Vokal Total v rakouském Grazu. Celé vystoupení souboru na této akci je možno shlédnout zde. Vloni na jaře jsme měli možnost je slyšet je na festivalu Polička Jazz 2015 a vzápětí jim vyšlo první album se současným repertoárem, který tvoří jednak vlastní skladby Petra Wajsara a potom svérázné úpravy jak jazzových standardů (Flat Foot Floogie, Lil´ Darlin´), tak kultovních kousků z oblasti rocku (Money či Us And Them od Pink Floyd nebo The Night Before skupiny Beatles).

Foto týdne

Aktuální články

Jak bez práce nakonec přece jen byly koláče
Miloš SyselHistorie| Historie
21.08.2023
Znovuobjevená dekorativní hornina na Tišnovsku
Miloš SyselHistorie| Historie| Příroda
19.08.2023
Který potok je Besénkem? A mohl bych ho vidět...?
Miloš SyselHistorie
21.03.2023