STARÁ TIŠNOVKA V ČESKÉM ROZHLASE

Zahájení akce
Ukončení akce

 

Propustek na staré železniční trati Brno-Tišnov"Jak se žije tam, kde kdysi bývala železniční trať a dál ještě je. Mnohdy bizarní příběhy staré Tišnovky, trati, která má alespoň v Brně legendární přídech. Protíná romskou čtvrť, nečernobílou hranici světů se zamřížovanými hřišti plnými temperamentních dětí, bývalým náspem se vzrostlými meruňkami a švestkami těsně míjí zkušebnu japonského Malého divadla kjógenu, dodnes je využívána pěšími jako zkratka při cestách z práce a do ní, po nákupech a s dětmi do školky, prakticky na ní bydlí rocker Roman Dragoun. Je 130 let poté, co tudy první lidé, poprvé vlakem, jeli na Tišnov."

Tak zní anotace 40minutového rozhlasového pořadu autora Jana Hanáka, který odvysílá v neděli 24.května od 22 hodin stanice Český rozhlas - Dvojka.

Podobnou tématikou se před časem zabývala také Brněnská televize B-TV a na internetu nabízí k přehrání hned několik dílů ze svého cyklu. Komu tedy nestačí rozhlasové mluvené slovo, může se na příběhy související se starou Tišnovkou  navíc podívat na jejích webových stránkách.

 

Foto týdne

Aktuální články

Jak bez práce nakonec přece jen byly koláče
Miloš SyselHistorie| Historie
21.08.2023
Znovuobjevená dekorativní hornina na Tišnovsku
Miloš SyselHistorie| Historie| Příroda
19.08.2023
Který potok je Besénkem? A mohl bych ho vidět...?
Miloš SyselHistorie
21.03.2023