EVERYMAN

Zahájení akce
Ukončení akce

Everyman aneb Země peciválů

je jedinečná divadelní inscenace Karasova divadla v produkci Pavla Hanáka, která spojuje dva divadelní texty – perlu světového divadla Everyman a českou lidovou hru Zrcadlo masopustu. Inscenaci provází krásné lidové písně z pera Jiřího Pavlici. Výtvarné pojetí Everymana je inspirováno nádhernými obrazy Hieronyma Bosche, Pietera Brueghela st. a maskami české masopustní tradice z Veselého kopce.
Děj Everymana aneb Země peciválů se odehrává ve vesnické hospodě v období masopustu, kam přijíždí kočovní herci a muzikanti, aby zde sehráli divadelní hru o Everymanovi. Hašteřivá lakotná šenkýřka se se svým starým pobožným mužem neustále přou o tom, jak správně vést jejich živnost. Hospodští hosté představují různé povahy lidí a tropí si šprýmy z této prapodivné dvojice. Bujaré veselí se střídá s lidovou moudrostí a něhou, stejně jako se střídá příběh šenkýřky a hospodského s příběhem, který přinesli kočovní herci – s Everymanem. Ten vypráví alegorický příběh o člověku a o jeho pouti životem, o odvěkém souboji mezi laskavostí a bohatstvím, láskou a zradou, přátelstvím a vypočítavostí, upřímností a falší. Tento odvěký souboj byl stejný před pěti sty lety, kdy hra vznikla, jako dnes. Proto je nám Everyman tak blízký, protože je svojí povahou současný.
Na tomto unikátním projektu spojily síly tři tišnovské organizace – Karasovo divadlo coby člen T. J. Sokol, Základní umělecká škola Tišnov a Městské kulturní středisko Tišnov. A přestože se jedná o divadelní projekt vzniklý na bázi dobrovolnictví, nic si nezadá s výkony profesionálů, možná je v ledasčem předčí – v upřímnosti, v nasazení a ve velkém srdci, které do inscenace každý vložil.

premiéra 27. ledna 2019
reprízy 3. února | 24. února | 3. března | sokolovna Tišnov v 19.00 hodin
open-air bonus 21. června* | Letní kino Tišnov
*abonenti Divadelního předplatného MěKS 2018/2019 mají 50% slevu

 

Kde a jak získáte vstupenky?V předprodeji

cena vstupenky: 199 Kč (dospělí), 159 Kč (ZTP, děti do 15 let a senioři)

1. osobní zakoupení v TIC Tišnov (nám. Míru 120, po–pá 8.00–12.00, 13.00–17.00) nejpozději však do pátku 17.00 hod. před termínem představení

2. on-line rezervace na www.mekstisnov.cz (portál Kina Svratka): https://www.mekstisnov.cz/…/arc…/everyman-aneb-zeme-pecivalu
rezervovanou vstupenku je nutné vyzvednout do 5 dnů v TIC Tišnov, nejpozději však do pátku 17.00 hod. před termínem představení

3. on-line vstupenky na www.mekstisnov.cz (portál Kina Svratka): https://www.mekstisnov.cz/…/arc…/everyman-aneb-zeme-pecivalu
zakoupení je možné nejpozději do pátku 17.00 hod. před termínem představení

před představením
cena vstupenky: 249 Kč (dospělí), 199 Kč (ZTP, děti do 15 let a senioři)zakoupení vstupenky 2 hodiny před začátkem představení v místě konání

 

Protože nám záleží na tom, aby si diváci vychutnali naši inscenaci co nejlépe, připravili jsme pro ně co nejpříjemnější zázemí, zde je několik informací:

Každé představení začíná v 19.00 hod. v sokolovně Tišnov na ulici Drbalova, ale přijďte dříve.

K dispozici vám bude šatna, kam si můžete odložit své kabáty či bundy.

Ti kteří si nestihli koupit vstupenky v předprodeji, si je mohou koupit ve foyer a to od 17:00 hod. v den představení. Ale pozor zásoby se každým dnem snižují! Informace o vstupenkách je na konci tohoto článku.

Vedle vstupenek si můžete zakoupit i program k inscenaci o 48 stranách, kde se dočtete vše podstatné o našem díle. 

l se otevírá 30 minut před představením a v přilehlém přísálí se můžete občerstvit vybranými nápoji a chutným občerstvením a můžete si prohlédnout fotky z inscenace.

Náš sál sice nemá polstrované sedačky, ale všechny židle jsou střídavě rozestavěny do řad tak, abyste dobře viděli. Sedadla i řady jsou číslované. Čísla naleznete na opěrkách krajních sedadel.

Abyste dobře slyšeli, je inscenace snímána na mikrofony a celý sál je ozvučen.

Představení trvá celkově cca 2:20 hod. včetně přestávky na občerstvení.

Pokud jste zdejší tak jistě trefíte, pokud jste přespolní, tak vám doporučujeme přijet vlakem, od něhož dojdete do sokolovny za 10 maximálně 15 minut, když se budete loudat.

Ti kteří přijedou autem si jej mohou zaparkovat na parkovišti před sokolovnou nebo na přilehlých ulicích.

Foto týdne

Aktuální články

Jak bez práce nakonec přece jen byly koláče
Miloš SyselHistorie| Historie
21.08.2023
Znovuobjevená dekorativní hornina na Tišnovsku
Miloš SyselHistorie| Historie| Příroda
19.08.2023
Který potok je Besénkem? A mohl bych ho vidět...?
Miloš SyselHistorie
21.03.2023