Tišnovské kavárny - díl II.

Caffe La Passione - vášeň pro kávu

Káva va Caffe La PassioneV přízemí městského domu na Brněnské ulici se v loňském roce objevila kavárna, s tajemným nápisem Caffe La Passione. Interiér svým designem působí příjemně a navozuje dojem pravé italské kavárny. Uvnitř je 25 míst k sezení.

Jestli je tato kavárna něčím odlišná od podobných podniků v Tišnově a okolí, tak je to především samotná káva. Jak má již kavárna v názvu a uvádí na nápojovém lístku:

Již názvem naší kavárny, tedy vášeň pro kávu, chceme nabudit Vaše chuťové pohárky pro značkovou italskou kávu ILLY a její různé způsoby přípravy a podávání.“

Především na přípravu a podávání kávy klademe velký důraz. Dobře připravená kvalitní káva je u nás zkrátka na prvním místě,“ říká majitel David Trnka. Je to na slovo vzatý profesionál, absolvent barmanského kursu a hlavně vyškolený barista, tedy odborník na Originální vaflevaření a podávání kávy. Pracuje v oboru již 13 let. 

Tajemství dobré kávy není jen v základní surovině, kvalitní zrnkové kávě, nebo v technice tlakového pressovaru. Jde Zmzrlina v Caffe La Passioneo to skloubit všechny procesy tak, aby na konci v šálku byla opravdová káva. Všechno začíná již od samotného mletí kávy. Správné seřízení mlýnku zaručuje pomletí zrnek na specifickou hrubost, kdy se z kávy uvolňují všechny požadované chutě a vůně. Základem je mletí vždy jen pro danou porci kávy. Žádné mletí kávových zrnek do zásoby, pomletá káva pak zvětrává a ztrácí své aroma!

Do tajů kávy je majitel ochoten zasvětit každého návštěvníka. Nabízí i možnost, aby si host svou kávu sám zkusil připravit. Pořádá i ochutnávkové akce na další druhy kávy, například zde pravidelně můžete ochutnat cibetkovou kávu.

„Jsme kavárna, ne cukrárna. Snažíme se být jedineční, chceme být pravou kavárnou.“Italské sýry a šunka

Ale sladké požadavky hostů jsou zde schopni také náležitě uspokojit. Připravují zde pravé francouzské vafle podle své vlastní originální receptury. Několik podniků v Tišnově se již snažilo jejich vafle napodobit, ale kupované polotovary prostě nejsou ta správná cesta.

Personál Caffe La Passione se rozhodl před časem na základě požadavků svých hostů pořádat i víkendy (většinou pátky a soboty) zážitkové gastronomie. Lákavá na menu italských sýrů a pravé šunky, steaků, indické kuchyně, sushi.

Sushi„Zvlášť o sushi je obrovský zájem. Po zveřejnění na facebooku máme do tří hodin rezervace plné.“

V nabídce mají v Caffe La Passione také kvalitní moravská vína. A pokud nepijete kávu, stavte se zde třeba na skleničku pravého francouzského koňaku. Majitel vám ho připraví do předem nahřáté koňakové skleničky.

Odkaz na Caffe La Passione