Tišnoviny - jiný pohled - malá rekapitulace

Miloš Sysel
18.10.2013

Tišnoviny – jiný pohled

malé ohlédnutí

Kostel sv. VáclavaDne 6. 6. 2013 jsme spustili tento web – Tišnoviny – jiný pohled. Přinášíme vám na něm informace, které by vás mohly zajímat a snažíme se na ně dívat opravdu „jiným pohledem.“

Váš zájem číst obsah Tišnovin dokládá i neuvěřitelná návštěvnost, která dnes dosahuje téměř 6.000 návštěv, z toho polovina je návštěv unikátních. Takový zájem vzhledem k úzkému zaměření a lokalizace na Tišnovsko jsme nečekali. Vytvořit si za tak krátkou dobu okruh téměř 3.000 stálých čtenářů je potěšitelný a pro nás do budoucna je velkým závazkem.

O kvalitě obsahu Tišnovin svědčí i zájem Národní knihovny ČR, která Tišnoviny začlenila do svého projektu WebArchiv. Obsah webu se bude archivovat dokonce 6x ročně.

To všechno se nám podařilo zatím bez podpory Radnice města, která bohužel v Tišnovinách vidí spíše svého protivníka než partnera, kvůli několika kritickým glosám. Přitom přijímat oprávněnou kritiku od občanů je úkolem každého zvoleného zastupitele. Dodržujeme přitom na začátku domluvené pravidlo, že tyto kritiky nebudou zaujímat ani pětinu obsahu Tišnovin. Etickým kritériem takto zaměřených glos je nejmenovat žádná osobní jména a fundamentální znalost či osobní zkušenost s kritizovaným problémem.U kostela

Z Tišnovin se podařilo vytvořit platformu pro lidi se zájmem o toto město, o celý region Tišnovska. Někteří používají svá občanská jména, někteří pseudonym, jiní jen přezdívku – tzv. nick. Pokud autor nechce zveřejnit své jméno, je to jeho plné právo, ať už jsou jeho důvody pro tuto autorskou anonymitu jakékoliv a redakce Tišnovin toto právo respektuje.

Zbytek hradeb kolem kostela sv. VáclavaO úrovni nejen autorů, ale i aktivních čtenářů svědčí i fakt, že komentáře a diskuse nikdy nesklouzly k bezdůvodnému osočování, napadání, dehonestaci, pomluvám a vulgarismům, jak toho můžeme být svědky na mnoha jiných internetových fórech.

Máme z toho velkou radost, protože jsme tento projekt spoluvytvářeli právě pro slušné a poctivé lidi, pro vás. 

Na webu od jeho prvního spuštění došlo k několika malým úpravám. Své komentáře mohou připojovat pod jednotlivé články od začátku jen registrovaní uživatelé a pro rychlý náhled na poslední příspěvky dnes stačí na titulní stránce kliknout v menu na tlačítko „Komentáře.“ Zde se vám zobrazí poslední připojený komentář i s uvedeným článkem. Kliknutím na tento poslední komentář se ocitnete na stránce článku.

Současně se spuštěním webu byla vytvořena i stránka na Facebooku - https://www.facebook.com/tisnoviny.

U nádražíZde najdete upozornění na nejnovější obsah Tišnovin, upozornění na zajímavé akce, probíhá tu znalostní soutěž našeho regionu.

Budeme rádi, když se budete do budoucna účastnit i našich anket svým hlasováním.  

Ale ještě raději budeme, když do Tišnovin budete přispívat. Témat z historie, kultury, přírody a současného dění je mnoho. Nebojte se napsat nebo nás alespoň informovat o zajímavých věcech kolem vás, neschovávejte doma staré fotografie a kroniky.

V minulosti je velké bohatství a jen z jejího lepšího poznání je možné pochopit současnost a naše jednotlivé role v ní.Jungmannova ulice Tišnov - Peklo

Uvítáme i jakýkoliv finanční dar na provoz těchto stránek. Kontaktovat nás můžete na adrese:

redakce@tisnoviny.cz

Přeji vám i nám mnoho inspirace do příštích měsíců.

Miloš Sysel, za Tišnoviny – jiný pohled.

Foto týdne

Aktuální články

Znovuobjevená dekorativní hornina na Tišnovsku
Miloš SyselHistorie| Historie| Příroda
28.11.2022
Který potok je Besénkem? A mohl bych ho vidět...?
Miloš SyselHistorie
21.03.2023
O textu náhrobníku v Lomnici
Miloš SyselHistorie
27.11.2022