Moje země očima Pavla Radosty

Zahájení akce: 

16.02.2017 - 17:00

Ukončení akce: 

16.02.2017 - 19:00

Více než pět let cestuje autor, fotograf a redaktor časopisu Moje země po České republice a fotografuje českou krajinu, památky, lidi, zajímavé lokality. Nevšímá si jen notoricky známých a nejnavštěvovanější cílů, ale vyhledává i méně známá, přitom kouzelná místa naší země. Fotografie provází krátkými glosami, které na rozdíl od strohých popisků doplňují obraz o další, osobitý rozměr.

Vzniká tak netradiční, niterná výpověď o současné České republice očima i slovem člověka, který titul Moje země spojil se svým životem. Čechům nabídne osobitý pohled na zemi, ve které žijí, zahraničním návštěvníkům ukáže i jiné Čechy, Moravu a Slezsko, než jaké znají z prospektů turistických kanceláří. Blízké, osobité, jedinečné.

Autor

… vystudoval lesnickou fakultu Mendlovy univerzity v Brně, nedokončil Institut výtvarné fotografie. Pracoval jako noční hlídač - psovod, vědecký pracovník, vládní konzultant, PR poradce a marketingový ředitel, kurátor fotografických výstav (National Geographic, Jeden den v životě České republiky, Wildlife Photographer), vedoucí kartografického nakladatelství. V současnosti především píše a fotografuje pro časopis Moje země.