BL!NDMAN V PORTA COELI

Zahájení akce: 

24.06.2015 - 19:30

Ukončení akce: 

24.06.2015 - 21:30

 

Belgický soubor Bl!ndman

V rámci letošního ročníku festivalu CONCENTUS MORAVIAE vystoupí ve středu 24.června od 19,30 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie kláštera Porta coeli výjimečné hudební těleso s unikátním programem. Belgický soubor BL!NDMAN se představí s téměř desítkou varhanních skladeb Johanna Sebastiana Bacha upravených pro pětici saxofonů ve složení:

Koen Maas - sopránsaxofon, Roeland Vanhoorne - altsaxofon, Piet Rebel - tenorsaxofon, Raf Minten - barytonsaxofon, Eric Schleichim - umělecký vedoucí, tubax, elektronika.

(Tubax je nástroj představený teprve nedávno Benediktem Eppelsheimem a představuje největší a nejhlubší saxofon na světě, který je rovněž vybaven klapkou pro tón kontra A.)

Za názvem BL!NDMAN se ovšem neskrývá pouze saxofonový soubor, který vystoupí v Předklášteří, nýbrž je to podle webových stránek kapely celá "hudební laboratoř", fungující od roku 1988, která má i své vokalisty, hráče na smyčcové nástroje a další speciální sekce. Repertoár, s nímž se představí v rámci Concentu Moraviae, vyšel v roce 2013 na albu nazvaném 32 FOOT / THE ORGAN OF BACH. Soubor se na festival vrací po 10 letech (v roce 2005 koncertoval v Telči a v Náměšti nad Oslavou).

Kdo měl možnost slyšet BL!NDMAN hrát Bacha, nikdy na to nezapomene - píše se na festivalovém webu. Tak si tuto příležitost nenechte ujít.